A „MINT“ a matematika, informatika és a természettudományos tantárgyak rövidítése. Iskolánkban a földrajz is a MINT-hez tartozik. Az Audi Hungaria Általános Művelődési Központ MINT-koncepciója egy szélesspektrumú, szabadon választható és rugalmas lehetőség, amely magában foglalja a tehetséggondozást anélkül, hogy egy meghatározott iskolai pályát is tartalmazna. Ezáltal a tanulóink az érdeklődési körüktől függően, évről évre eldönthetik, hogy a számos MINT kínálatból melyiket szeretnék igénybe venni.

Szeretnénk diákjainkat a MINT-tárgyak tanulására buzdítani, matematikai-természettudományos tehetségüket fejleszteni. Mindez a projektek és a szakkörök széles kínálatával érhető el, valamint a nemzeti és nemzetközi versenyeken való részvétellel.

Dr. Berndt Markus (MINT-ért felelős tanár)

MINT-versenyek eredményei a 2021-2022-es tanévben