Kovcs Tams kpek 5

A német külföldi iskolákat összefogó ZfA (Zentralstelle für das Auslandsschulwesen) a tanév folyamán kezdeményezte egy az intézmények diákönkormányzatainak munkáját összehangoló és koordináló testület felállítását. 2024. május 17-n online formában került sor az egyes régiók képviseletét ellátni kívánó jelöltek bemutatkozására, majd a grémium leendő tagjainak megválasztására. Iskolánk tanulója, Kovács Tamás György (10.a) a 'G'-jelű, kelet-közép-európai iskolákat tömörítő csoport képviselőjelöltjeként meggyőzően prezentálta elképzeléseit, aminek köszönhetően bizalmat kapott társaitól a feladat ellátásra, helyettese a varsói német iskola (Willy Brandt Schule Warschau) tanulója, Maria Deskur lesz. Tamás a jövőben személyes és online találkozók keretében egyeztet majd az aktuális témákról, kérdésekről a többi régió képviselőivel.

Az eredményhez szívből gratulálunk, munkájához sok sikert kívánunk!