konferenz3

Matematika-Fizika-Informatika Tavaszi Konferencia 2024. május 31. - június 1. az Audi Hungaria Iskolaközpontban, Győrben

Hogyan lehet a tanulókat jobban bevonni az oktatásba?
Ezt a kérdést 15 szaktanár (matematika/fizika/informatika) vizsgálta meg szakmai csoportunkban, akik német nyelven tanítják az említett tantárgyakat.

Először pénteken a 10.a, 8. és 6.a osztályokban látogattak meg órákat. Diákjaink a koncentrált és önálló munkájukkal lenyűgözték vendégeinket. Köszönjük a közreműködést.

A látott órák alapján érdekes beszélgetések alakultak ki. Ötletek merültek fel, amelyeket minden résztvevő tapasztalataival kellett összehasonlítani. A legjobb módszer pedig, és itt visszatérünk a címhez: a kipróbálás. Pénteken és szombaton bőven volt erre lehetőség. Néhány "aha-élmény" rámutatott, hogy érdemes gondolkodnunk az ötleteken. Természetesen meglátogattuk a mobilis diák laboratóriumát is. Meggyőző kísérleteket láthattunk meglepetés-elemekkel, és magunk is végezhettünk kis próbákat.

Összességében elmondható, hogy minden résztvevő inspirálódott, és mindenki nagyon jól érezte magát az iskolánkban.

Nagy köszönet a ZfA-nakés  iskolánk gazdasági osztályának támogatásért.