Katinka

Gratulálunk!

Nagy örömünkre szolgál, hogy Károlyi Katinka iskolánk első DAAD ösztöndíjasa. A DAAD, a Deutscher Akademischer Austausch-Dienst rövidítése, és a világ legnagyobb szervezete, mely hallgatók és kutatók nemzetközi „cseréjét” támogatja. Az ösztöndíjakat csak olyan kiváló hallgatóknak ítélik oda, akik eddigi tanulmányaik alapján gazdasági és tudományos javára lesznek a németországi tanulmányi helyszínüknek. Károlyi Katinka kiváló motivációs levelével, kiváló tanulmányi eredményeivel, tanárai ajánlólevelével és a hagyományosan nem igazán női területnek számító tanulmányi pályázatával győzte meg a bizottságot: Technológia és menedzsment orientált üzemgazdaságtan a Müncheni Műszaki Egyetemen.

Az ösztöndíj teljes finanszírozású, teljes mértékben finanszírozza Katinka németországi tanulmányait és szükség esetén egy doktori fokozatot is. A későbbi (állás)pályázatoknál képzett diplomásként erre az ösztöndíjra való hivatkozás nagy előnyt fog jelenteni.

Sok sikert kívánunk Károlyi Katinkának a tanulmányaihoz, jó szórakozást az Oktoberfesten stb. - de mindenekelőtt azt, hogy maradjon hűséges iskolájához, és amikor ismét Magyarországon tartózkodik, két értelemben is első kézből tájékoztassa az utána következő tanulókat a németországi tanulmányról.