bratislava1

2024.03.26-án meglátogattuk a Pozsonyi Német Iskolát.
Katarína Brestovská igazgatóhelyettes asszony szívélyesen fogadta kis delegációnkat, majd  az igazgatónő, Carmen Nasse asszony körbevezetett bennünket az egész iskolakomplexumban.
A körbevezetés során megtudtuk, hogy az iskolában a tanórák péntekenként a "FREI NAP" program keretében zajlanak, amely egy olyan tanulási forma, amelyben "az élet teszi fel a kérdéseket". A gyerekek az iskola épületében szétszórva, önállóan tanulnak, a tanárok irányításával és az iPadek segítségével.
A közel kétórás, nagyon informatív tapasztalatcserét az Edupage és az "aSc Agende" tanügyi nyilvántartó rendszerről az igazgatóhelyettes asszony és az iskola informatikusa tartotta számunkra.

Köszönjük szépen a pozsonyi Német Iskolának ezt a lehetőséget - hamarosan következik a viszontlátogatás!