. - - - -
01 / 05

v

.

-

02 / 05

v

-

-

-
03 / 05

v

-

-

-
04 / 05

v

-

-

-
05 / 05

v

-

-

-

International Mathematik Wettbewerbe Social Media 29

Február utolsó szombatján iskolánkban minden a matematika körül forgott. A hagyományos 32. Bolyai János Versennyel párhuzamosan megrendeztük az I. Nemzetközi Matematikaversenyt.

A rendezvényt ünnepélyes keretek között Oláhné Tóth Márta gazdasági és tanügyigazgatási vezető nyitotta meg. Beszédében hangsúlyozta, hogy az Audi Hungaria Német Iskola nem egy hagyományos értelemben vett iskola, hanem egy olyan hely, ahol a matematikát megélik, mind a tanórákon, mind az iskolai mindennapokban.
Iskolánkban nagy hangsúlyt fektetnek az úgy nevezett MINT- tantárgyakra, különösen az igényes matematikaórákra. A tanórákon kívül matematikai és természettudományos szabadidős tevékenységek széles skáláját kínáljuk, mint például a robotika munkacsoport. Ez azt jelenti, hogy a matematika lehetséges alkalmazásai a mindennapi iskolai életben is jelen vannak.
A versenyek kiválóan alkalmasak a matematika iránti érdeklődés fokozására, ezért is örültek a szervezők a résztvevők magas számának (összesen 160 fő). Nyolc ország tizenkét iskolájának tanulói vettek részt az 1. Nemzetközi Matematikaversenyen. A tesztlapokat részben a helyszínen, részben online töltötték ki, a feladatokat 120 perc alatt kellett megoldani mindenféle segédeszköz nélkül, sem számológép, sem képlet nem volt megengedett.

Iskolánkból Kocsis Dorka Emese és Grieger Erik kategóriájukban második helyezést értek el. Szívből gratulálunk nekik!

Ennek az első német nyelvű matematikaversenynek a célja az volt, hogy elindítsunk egy hagyományos versenysorozatot, és ezzel hidat építsünk a külföldi német iskolák matematikát szerető diákjai között Európában.

Helyezések:

Kategória 1 - 9-10. évfolyam:

1. helyezett: Tesař Matěj - Gymnázium F.X. Saldy Liberec
2. helyezett: Kocsis Dorka Emese - Audi Hungaria Iskolaközpont Győr
3. helyezett: Niklas Fuchs - Deutsche Schule Sofia

Kategória 2 - 11-12. évfolyam:

1. helyezett: Martin Janček-Spojená - Škola Dominika Tatarku Bilingválna Sekcia
2. helyezett: Grieger Erik - Audi Hungaria Iskolaközpont Győr
3. helyezett: Bao Anh Ha - Deutsche Schule Sofia

A rendezvény sajtómegjelenései:

Kisalföld.hu - A matematika az Audi-iskolába költözött

Győri Szalon - I. Nemzetközi német matematika verseny

Győrplusztv- Matekverseny az Audi iskolában

Kisalföld.hu- Nemzetközi verseny - A matematikát ünnepelték a győri Audi Hungaria Iskolaközpontban

Győrplusz.hu - Rangos matematika versenyt tartottak az Audi Iskolában

Kisalföld.hu (Podcast) - Haladás az oktatás által - A győri Audi-iskola két szakembere volt a vendégünk
wda Logo zfa logo  KMK rgb  schulen parner logo