Ovi Kirnduls 05 Large

Október 11-én a nagycsoportos, iskolába készülő gyermekekkel hátunkra vettük a finom elemózsiákkal teli hátizsákjainkát és kirándultunk a közeli erdőbe, Bácsára. A túránk egésze alatt számos látnivaló akadt, gyönyörködtünk az őszbe burkolózó tájban, megfigyeltük a környékre jellemző növényfajokat, valamint láthattunk olyan gyakori madárfajokat is egészen közelről, mint a dolmányos varjú vagy a szarka. Az erdőbe érve egy kis mesevilágban találtuk magunkat, ahol minden négyzetcentiméterre jutott valami érdekesség, amit nagyítóinkkal jól szemügyre is vettünk.  Egy kedves imádkozó sáska is barátságot kötött velünk, ám egy idő után jó vándor módjára, útjára engedtük. Az erdő kincseiből is akadt bőven gyűjtögetnivaló, melyeknek méltó helyet találtunk a csoportokban kialakított Kutató sarkokban, Forschereckékben. A hazaúton természetesen nem hagytunk ki egy kis játszóterezést sem, hiszen nincs is jobb, mint a természet lágy ölén elköltött uzsonna után egy kiadós mászókázás, hintázás.