. - - - - -

IMG 2796

"Az általános iskola énekel!" - ez volt a mottója az év első általános iskolai összejövetelének. Minden gyermek összegyűlt pénteken a kis tornateremben, hogy közös énekkel köszöntsék az új évet. A "Lasst uns miteinander" című dallal hangolódtunk kezdtük a közös éneklés, elénekeltük az "Anders als du" című klasszikust, majd a "Bruder Jakob" című dalt is énekeltük németül, franciául, angolul és természetesen magyarul. A találkozó zárásaként a 2. osztály táncát tekintettük meg, melyet a "Probier's mal mit Gemütlichkeit" című dalra adtak elő. A gyerekek egy fülbemászó dallal és jó hangulatban tértek vissza az osztályaikba, és ezzel kezdhették meg a hétvégét és az új évet.

A következő általános iskolai összejöveteleken ismét együtt énekelünk, játszunk és táncolunk - olé! Már alig várjuk!