Az óvodai nevelésünk elsődleges célja a ránk bízott gyermekek harmonikus személyiségfejlesztése, az élményekre, tapasztalatokra, a kíváncsiságra épülő tevékenységeken, játékon keresztül történő, egyéni fejlődési ütemet figyelembe vevő nevelés, ismeretnyújtás, tapasztalatszerzés, felfedezés lehetőségének megteremtése, mindez egy olyan óvodai környezet biztosításával, ahol egyszerűen öröm gyermeknek lenni!

Intézményünk az Audi Hungaria ÁMK tagintézményeként 2012-ben nyitotta meg kapuit. Jelenleg 5 vegyes életkorú csoportban 126 kisgyermeket gondozunk, nevelünk.

Nevelő munkánk főbb alapelvei:

• a játék elsődlegességének biztosítása
  • kiemelkedő jelentőséggel bír a német-magyar kétnyelvű nevelés
  • a természettudományos és matematikai ismeretek játékos formában történő fejlesztése
  • a jövő generáció érzékenyítése a technika és az informatika világa iránt
  • környezettudatos, a jövőben gondolkodó személyiség fejlesztése
  • egészséges életmódra nevelés
  • gyermeki kreativitás fejlesztése a művészetek eszközeivel
  • tehetséggondozás
  • sikeres iskolakezdésre való felkészítés (Speciális iskolaelőkészítő program)

A játékba integrált tanulás változatosságát az óvoda által szervezett külön programok, délutáni foglalkozások biztosítják, melyek elsősorban a kiscsoportos formában történő tehetséggondozást szolgálják:

• projektekhez kapcsolódó kirándulások
  • színház, bábszínház látogatása
  • könnyű és komolyzenei koncerteken való részvétel
  • külső intézményekkel való kapcsolattartás (Mobilis, könyvtár..)
  • versenyeken való aktív és sikeres részvétel
  • Délutáni foglalkozások: Lego Matematika
  • „Kis felfedezők” szakkör
  • Népi játékok és gyermektáncok
  • Balett
  • Ovi-foci
  • Szivacskézi
  • Játékos nyelvi fejlesztés
  • Iskolaelőkészítő program
  • Síelés

Az óvodánkban eltöltött 3-4 év elteltével egy a mai kor társadalma iránt nyitott, érdeklődő, bátor, mindig az újat kereső személyiséget „bocsájtunk útjára”, akit az empátia, az egymásra figyelés, a segítőkészség, a másik ember személyiségének tisztelete, szeretete, megértése jellemez.