Webinarium _ FEDA Madrid 2021-04-26 11:18:50 Szakképzés

Webinarium _ FEDA Madrid

2021. április 19-én a világ több pontjáról, nyolc külföldi szakképzőiskola részvételével került megrendezésre „Újítások a munka világában” témában egy webinárium, melyen részt vett az Audi Hungaria ÁMK szakképzési tagozata is. A rendezvényt a FEDA Madrid (Formación Empresarial Dual Alemana) szakképzős diákok által alapított üzleti klub szervezte. Vendégként meghívták Nahles Andreát, a volt német munkaügyi minisztert.
Nahles Andrea egy rövid bevezető után megválaszolta a különböző székhelyű (Spanyolország, Hong Kong, Argentína, Chile, Guatemala, Bolívia, Peru, Magyarország) szakképző iskolák kérdéseit, és nyomatékosította, hogy a 4.0 munkahelyeket az önmeghatározás és csapatmunka jellemzi - világszerte. Nahles Andrea kiemelte, hogy a német mintára épülő duális szakképzésben végzett diákok jó eséllyel indulhatnak a német munkaerőpiacon.
Köszönjük a FEDA Madrid üzleti klubjának ezt a klassz eseményt és a világ több szakképző helyének összekapcsolását!!
(Rácz Alexandra tanulónk kamerája sajnos nem működött – ezért nem szerepel a képen L)