Terményáldás az óvodában 2020-11-03 21:22:38 Óvoda

Terményáldás az óvodában

Október 21-én közös terményáldást tartottunk - a járványhelyzetnek megfelelően - az óvoda udvarán. Ez volt az őszi tematikánk csúcseseménye, megkoronázása.
A gyermekek az elmúlt időszakban sokféle formában foglalkoztak ezzel a sok szépséget rejtő, átmeneti évszakkal. A foglalkozásokon beszéltek az őszi gyümölcsökről, zöldségekről, terményekről és ezek betakarításról, a szüretről. Gyalogos kiránduláson meglátogattak zöldség-gyümölcskereskedést és a Duna-parton színes leveleket és terméseket gyűjtöttek. A gabonából nyert lisztből tésztát gyúrtak, majd kenyeret és kalácsot sütöttek. Különböző kézműves- és rajztechnikákkal meg is formázták a terményeket.
Az óvoda előterében hetek óta hangulatos őszi termény-sarok fogadja a gyermekeket.
A terményáldásra – a német hagyományokat is felidézve – szép, több szintes aratókoszorú lett felállítva az udvaron.
E körül adták elő az egyes csoportok a maguk kis énekes, verses produkcióit.
Ezután kölcsönösen megajándékozták egymást a csoportok a saját maguk által összeállított terménykosarakkal, majd elfogyasztották az együtt elkészített süteményeket, kalácsokat és kenyérlepényeket.
Ünneplésünket végül vidám, nagy közös körtáncokkal zártuk le.
Az ünnep hangulatából talán sikerül a fényképek segítségével valamit átadnunk a szülők számára.
Az eseményen készült összes fénykép a galériában látható.