szakképzés_csapat⇔

szakképzés_csapat⇔kooperáció_felelősség_kommunikáció

Az első szakirányú képzés kiemelt célja az átfogó szakmai cselekvési kompetencia fejlesztése, hiszen ez a jövőbeni sikeres szakmai tevékenység alapja. Ez a képesség a szakmai kompetencia mellett a szociális, valamint a humán kompetenciát is magába foglalja.

A szakképzésben résztvevők számára ezért már az első tanév elején többnapos, élménygazdag csapatépítő tréninget tartunk, ahol lehetőségük van a diáktársaikkal való együttműködési képességüket kipróbálni és megbeszélni.

1. kép: „Tower of Power“- gyakorlat, csapatépítő tréning 2017 szeptemberében, 13.a osztály (képzés kezdete: 2017.09.01.)

A megfelelő kommunikáció és kooperáció nélkülözhetetlen az élménypedagógiai kontextusban kapott feladatok megoldásához.

Diákjainkat a képzés folyamán a projektorientált csapatmunkára készítjük fel, amelyet később Győr környéki autóipari partnervállalatainknál, saját szakterületükön tudnak hasznosítani.

A csapatépítő tréning keretében tanulóink lehetőséget kapnak saját határaik megismerésére és akár azok átlépésére, ezen felül gyakorolhatják a felelősségteljes cselekvést, mind egyénileg, mind csapaton belül is.

2. kép: „Közös felemelkedés“ – csapatépítő tréning 2017 szeptemberében, 13.a osztály (képzés kezdete: 2017.09.01.)

3. kép: „Rövid szünet“ csapatépítő tréning 2018 szeptemberében, 13.a osztály (képzés kezdete: 2018.09.03.)