audi_schule_logo_slider_de.png
audiweboldalak

Október 23-ra emlékeztünk - Pódiumbeszélgetés Karsten Köhler-rel

Frissítve: 4 nappal ezelőtt

2024. október 21-én a Konrad-Adenauer-Stiftung magyarországi irodája és a Nemzeti Emlékezet Bizottsága (NEB) jóvoltából  filmvetítést és pódiumbeszélgetést szerveztünk az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából iskolánkban. A történelmi eseményeken alapuló „Néma forradalom” című film egy NDK-beli osztály történetét meséli el, amely 1956-ban a magyar forradalom iránti szolidaritás jeleként egy perces néma csenddel emlékezett meg az eseményekről, és ezzel súlyos konfliktusba került a hatóságokkal és a rendszerrel.

Az esemény különleges vendége volt Karsten Köhler, a filmben bemutatott osztály egykori szóvivője és szemtanúja, aki személyes tapasztalatairól és a történtek mélyreható következményeiről mesélt a diákoknak. A beszélgetés során elmondta, hogy az osztály jelentős része a történtek után Nyugat-Németországba menekült. A diákoknak lehetőségük nyílt kérdéseket feltenni, és így betekintést nyerni egy olyan korba, amely a mai generációk számára már történelemként él.

43 megtekintés0 hozzászólás

Friss bejegyzések