Márton napi ünnepség 2020 2020-11-17 16:56:47 Óvoda

Márton napi ünnepség 2020

November csúcspontja az óvodában vitathatatlanul a keresztény egyház első nem vértanú szentjének személyéhez kapcsolódik. Nem csak azért kedves számunkra, mert hazánk területén, Savariában született. Számos üzenete van korunk embere számára is, és nem csak az amiens-i jelenet, a koldussal megosztott köpönyeg története, csak azt emlegetjük a leggyakrabban. Hosszú élete során a testvéri szeretetnek olyan példáit adta, amelyek önző világunknak is mozgatói lehetnének.

Az ünnepet több hetes előkészítés, ráhangolódás előzi meg. A gyermekek ezalatt megismerkednek a szent püspök életének főbb mozzanataival.
Szorgos kézzel dekorációk készülnek, pl.
lámpások,

libák és Szent Márton lovas alakja ragasztásos technikával.

A Mártonka kalács készítése (a tészta dagasztása, díszítése, kisütése) és falatokra osztása, valamint közös elfogyasztása is szép közösségi élményt nyújt.

A lámpás felvonulás a rendkívüli helyzet miatt idén másként zajlott, mint normálisan, de nem maradhatott el.

És a köpenyosztó jelenet dramatizált megelevenítése is a program kihagyhatatlan része.

Reméljük, hogy a képek révén a szülők se érzik magukat teljesen kizárva a máskor családi ünnepség keretében megszervezett program élményéből.