Jön már, itt a Mikulás.... 2020-12-10 17:55:08 Óvoda

Jön már, itt a Mikulás....

Idén is eljött a csodák, a fények, a titokzatosság izgalmával teli Adventi idő, aminek az elején sok-sok dallal, mondókával készültek a gyerekek a Mikulás látogatására.
A Mikulás szent Miklós alakjából vált a gyerekek kedvencévé, aki szent Mártonhoz hasonlóan a felebaráti szeretet és az önzetlen segítség örök példaképe. A szeretet egy titokzatos, szelíd, mégis mindennél ellenállhatatlanabb erő.
Mikulás látogatását a titokzatosság és jóság kérdése lengi körül.
„Jó voltál? Megérdemled a jutalmat?” Minden gyermek bízik benne, hogy a Mikulás előtt nem bukik meg a jóság próbáján.
Az képeken a gyermekarcok elmondják nekünk, hogy az öröm forrása az életben a jóság, a szeretet és az ajándékozás. Jó volt látni, hogy a Mikulás jelképezte szeretet erejét a távolságtartás és a maszkviselés sem képes korlátozni.

Köszönjük, kedves Mikulás, hogy minden évben emlékeztetsz bennünket, hogy mik az igazi értékek az életben.

Idén egy felajánlásnak köszönhetően az óvoda egész közössége: gyermekek és dolgozók egyaránt kaptak egy egészséges, ízletes mandarinnal töltött szép, csomagot is.
Még több fénykép a galériánkban látható.