. - - - -

.

-

A 9.a osztály maroknyi lelkes tanulója közreműködésével iskolánk idén második alkalommal vesz részt a kétévente lebonyolított nemzetközi Don@u-Online Projekten. A program célja, hogy a Duna menti országok fiataljai kapcsolatba léphessenek egymással és párbeszédet folytassanak fontos európai értékekről, így ezúttal a rendezvény mottójához híven – „Feel free! Seid Europa” – a demokrácia, a jogállamiság és a szólásszabadság kérdéséről. Az eredeti célkitűzés szerint a projektben 30 iskola diákjai három fős nemzetközi csapatokban dolgoznak egy általuk kidolgozott projekten, amelyet majd Ulmban a Nemzetközi Ifjúsági Táborban (Internationaler Donaujugendcamp) fognak bemutatni.

Mi azért jelentkeztünk a Donau-online projektre, amelyet történelem tanárunk, Dr. Bacher-Tuli Andrea koordinált, mert szerettünk volna kicsit jobban megismerni más kultúrákat, gyakorolni a nyelvet és új kapcsolatokat teremteni. Ebben a projektben egy német és egy szerb iskolával dolgoztunk volna együtt, viszont sajnálatos módon a német partnerünk ismeretlen okokból kilépett a programból. A projekt témája az európai szabadság volt. Ennek keretében a mi csoportunk a továbbtanulás és az utazás kérdését vitatta meg magyar és szerb szemszögből. Az online munka során a szerb diákokkal jó kapcsolatot sikerült teremteni a videochates meetingeken, és a hivatalos kereteken túl whatsapp csoportos beszélgetések alapján jobban is megismerhettük őket. A munka gördülékenyen folyt, mert hasonló elképzeléseink voltak a elképzelésünk a feladatok kapcsán, amelynek eredményeképp egy rövid képregény született. Egy vállalkozó szellemű német iskolának köszönhetően végül mégis volt lehetőségünk, hogy velük is megbeszélhessük a témánkat. A 8 fős csapatunkból kettőnknek adatott az a lehetőség, hogy júliusban az egyhetes ulmi táborban az iskolát és Magyarországot képviseljük. Nagy várakozással nézünk az utazás elé.

Beck Janka és Schandl Réka (9.a)

wda Logo zfa logo  KMK rgb  schulen parner logo  emmi logo