. - - - -

.

-

A baden-württembergi kultuszminisztérium, az ulmi Dunai Sváb Központi Múzeum és az Ulm és Neu-Ulm-i Dunairoda közös kulturális és művészeti projektjén 10 Duna menti állam 19 középiskolájának 300 diákja dolgozott együtt, a háttérben a munkát koordináló pedagógusok támogatásával.

A pandémia időszakában a havi rendszerességgel megrendezett workshopok jelentősen hozzájárultak az bezártság okozta feszültségek enyhítéséhez és fénnyel és hanggal oldották az elszigeteltség magányát. A közös fórumok lehetőséget adtak a fiatalok aktuális problémáinak megbeszélésére, a kapcsolatépítésre és megadták a közösséghez tartozás érzését. A kisebb csoportokban zajló művészeti foglalkozások változatos alternatívát kínáltak a digitális oktatatás világában. A projekt három szakaszból épült fel: Én Európában, Te Európában, Mi Európában, ami arra ösztönözte a diákokat, hogy más és más nézőpontból tekintsenek a világra és megtalálják azokat a közös pontokat, amelyek a Duna menti országok fiatalságát összekötik.
A féléves projektben iskolánk 29 lelkes tanulója vett részt Veszpréminé Horváth Dóra és Dr. Bacher-Tuli Andrea pedagógusok irányításával. Projektbeszámolóik mellékelve olvashatók.

adobeVetier Júlia 9.a beszámolója

adobeNeinhardt Evelin 9.a beszámolója

adobeFűrész Boglárka 9.a beszámolója

Projektbetreuerinnen:

Dr. Bacher-Tuli Andrea  (Geschichte, Minderheitenkunde, Deutsch)
Veszpréminé Horváth Dóra (Deutsch, Ungarische Sprache und Literatur)

Teilnehmerliste:

Tromposch Nóra
Wágenhoffer-Koós Raul
Petrovics Lilla

wda Logo zfa logo  KMK rgb  schulen parner logo  emmi logo