. - - - -

.

Laternefest 2022 06

“Laternen leuchten durch die Nacht, dass es uns alle glücklich macht…”

November 10-én óvodánkban Szent Mártonra emlékeztünk, és a délutánt a szülőkkel együtt töltöttük el egy ünnepség, majd az azt követő lámpás felvonulás keretében.

A nagycsoportos óvodásaink árnyszínházi kísérettel mutatták be Márton jótettét a koldussal, ezt követően egy lámpástánccal örvendeztettek meg minket.

A tradíciókhoz híven sor került a házi készítésű “Weckmann” figurák felosztására és elfogyasztására, valamint a sötét beköszöntével megindult dalolva lámpás menetünk az intézmény területén. Az ünnepség zárásaként a tábortűz körül melegedve énekeltünk, táncoltunk és új erőre kaptunk a jól megérdemelt zsíros kenyértől, meleg teával. A délután folyamán a sötétségben nem csak a lámpásaink világítottak, hanem szívünket is megtöltötte a melegség és a fény.

wda Logo zfa logo  KMK rgb  schulen parner logo