. - - - -

.

fahrtnachwien1

A 12a osztály október 15-én egynapos kirándulást szervezett Bécsbe. Célunk, Goethe Faustjának megtekintése volt. A 11c és 11a osztályból néhány diák is velünk tartott. Annak érdekében, hogy elmélyítsük ismereteinket a történelem tantárgyban, osztályfőnökünk, Bacher-Tuli tanárnő tárlatvezetéssel egybekötött programot szervezett az Osztrák Történelem Házában, amelynek középpontjában a nemzeti szocializmus állt. Szuper érdekes túra volt. Az esti, meglehetősen modern Faust-előadás a Volkstheaterben továbbgondolásra és élénk német nyelvű beszélgetésekre ösztönzött bennünket. A program két sarokpontja között részt vettünk egy "Sing along"  koncerten, amely 2 év után végre újra élőben, a bécsi Musikvereinban volt.

Hatalmas köszönet tanárainknak, Bacher-Tuli tanárnőnek és Reincke tanárnőnek, valamint Lange tanár úrnak a valóban nagyon érdekes bécsi napért.

wda Logo zfa logo  KMK rgb  schulen parner logo