audi_schule_logo_slider_de.png
5244639.ai (3).jpg

2022.

Fedezd fel a világot a tudomány erejével!

A „MINT“ a matematika, informatika és a természettudományos tantárgyak rövidítése. Iskolánkban a földrajz is a MINT-hez tartozik. Az Audi Hungaria Iskolaközpont Győr MINT-koncepciója egy széles spektrumú, szabadon választható és rugalmas lehetőség, amely magában foglalja a tehetséggondozást anélkül, hogy egy meghatározott iskolai pályát is tartalmazna.

Szeretnénk diákjainkat a MINT-tárgyak tanulására buzdítani, matematikai-természettudományi tehetségüket fejleszteni. Mindez a projektek és a szakkörök széles kínálatával érhető el, valamint a nemzeti és nemzetközi versenyeken való részvétellel.

Dr. Berndt Markus

(MINT-program  felelős tanár)

MINT

Mint_gimi2 (Medium).jpg

Projektek

Az iskola életét számos különböző projekt jellemzi. Egyesek munkacsoportokból születtek, mások országos vagy akár európai kezdeményezéseken alapulnak. Ezek általában interdiszciplinárisak, és a legtöbb diák számára nyitottak, akik szeretnének bekapcsolódni az adott tantárgyi területbe. Jelenleg többek között a következő projektjeink vannak:

• MINT-Projektnapok

• Ember és technika – A jövő mobilitása

• Junior-Ingenieur-Akademie (JIA)

Versenyek

Iskolánk nagy hangsúlyt fektet az egyéni tehetséggondozásra, melynek egyik alappillére a tantárgyak széles skáláján a versenyeken való részvétel támogatása.

A kis csapatokban szervezett versenyek lehetőséget adnak a gyerekeknek arra, hogy fejlesszék készségeiket és képességeiket, és közös együttműködésre buzdítsák a résztvevőket. Az ilyen különleges tevékenységek során szerzett élmények maradandó emlékeket hagynak a tanulókban, és segítik őket a tanulási pályafutásukkal kapcsolatos döntések meghozatalában. Az alábbi versenyeken rendszeresen képviselteti magát iskolánk:

• Kenguru matek

• Adventi matek verseny

• Német nyelvű matematika verseny

• Nemzetközi német nyelvű matematika verseny

• Medve Matek

• DECHEMAX