Egyénre szabott oktatás
Diákjaink közül sokan a kettős érettségit célozzák meg. Azzal, hogy egyszerre két végzettséget szereznek, magas szintű motivációról, valamint szokatlan tanulási sikerekről tesznek tanúbizonyságot a különböző nehézségű területeken.
A 8. évfolyam után a német nyelvi érettségivel párhuzamosan a magyar érettségire is koncentráltan készülnek diákjaink, amely a németországi tanulmányok megkezdéséhez is elegendő nyelvtudással készíti fel az itt tanulókat.
Iskolánkban a német nyelvtudással alig vagy egyáltalán nem rendelkező, kiemelkedő teljesítményű és motivált tanulók számára is megnyitjuk az utat. A 9N oldalról belépő 9. osztályban a tanulók a 8. évfolyam után egy év intenzív német nyelvoktatásban részesülnek, amely felkészíti őket a német iskolánkban való továbbtanulásra.
A 4 évfolyamos képzésünkről bővebben itt tájékozódhat!
Különösen fontos számunkra, hogy a tanulókat az iskola utáni sokrétű követelményekre készítsük fel. Nem mindenki akar az iskola befejezése után azonnal tanulni. Az érettségizett, kiemelkedő nyelvi képességekkel és erős kommunikációs készséggel rendelkező fiataloknak olyan duális szakképzést kínálunk, amely az idegen nyelvi ipari szakmunkás képesítéshez vezet, és szorosan összekapcsolja az elméletet és a gyakorlatot.
Képzési lehetőségek
Képzési lehetőségek
A gimnáziumi képzésünk felépítése
5-8. osztály
Az ötödik osztályba való átlépéssel a tanulók a gimnázium első évfolyamába kerülnek be. A korábbi negyedik évfolyam két osztályát rendszerint újraszervezik úgy, hogy a teljesítményt illetően lehetőleg azonos erősségű csoportokat hozzanak létre.
A magyar tanulók a magyar nyelv és irodalom tantárgyat anyanyelvi szinten tanulják (heti 4 órában), a német tanulók pedig a magyart mint idegennyelvet heti 2 órában.
A természettudományi tantárgyakat, hetedik osztálytól a biológiát és nyolcadik osztálytól a kémiát a magyar előírásoknak megfelelően, azaz magyar nyelven és magyar tanterv alapján tanítják.
A német tanulóknak, akik előreláthatólag rövid ideig tartózkodnak az országban, német nyelven oktatják az említett két tantárgyat.
8. osztály
A nyolcadik évfolyam végén az elért eredmények és megszerzett képességek alapján számot adnak a diákok tudásukról.
A magyar és a német anyanyelvű diákok a felmérés eredményét követően az alábbi lehetőségek szerint tanulhatnak tovább:
-
német képzési rendszerben folytatják az iskolai pályafutásukat, mely a német-magyar kettős érettségihez vezet, vagy
-
a magyar tagozatra váltanak, mely a magyar érettségihez (ún. nemzetiségi érettségihez), valamint a DSDII (német nyelvvizsgához) vezet, vagy
-
egyedi esetekben váltanak egy magyar gimnáziumba, ahol más profilú képzést kaphatnak.
9-10. osztály
Azoknak a tehetséges magyar diákoknak, akik más iskolába járnak, az úgynevezett nyelvi előkészítő osztályon (9N) keresztül, egy éves intenzív német tanulással nyílik lehetőségük az Audi Hungaria Iskolaközpont 9. osztályába bekerülni. Az elsajátított nyelvi ismeretekről év végén adnak számot. Az eredménynek megfelelően folytatják tovább tanulmányaikat a német vagy a nemzetiségi képzési rendszerben.
A tizedik osztály az 5-10. gimnáziumi évfolyamok szakaszának utolsó osztálya és egyben a gimnázium felsőbb osztályaiba (11-12) való bevezető szakaszt is jelenti.
A tanulók a második félév kezdetén ún. „központi dolgozatokat” írnak német, matematika és angol tantárgyakból, melyeket Németországban állítanak össze. A tanulók a 11. osztályba való átlépéssel egyben az „Mittlerer Schulabschluss“ végzettséget szerzik meg.
11-12. osztály
A 11. és a 12. évfolyamok jelentik a német képzési rendszerben a minősítési szakaszt. Az itt nyújtott teljesítmény már beleszámít az érettségi eredményébe. A Német Nemzetközi Érettségi esetén öt tantárgyból vizsgáznak a diákok, melynél a német, a magyar és a matematika írásbeli vizsgaként zajlik. A negyedik érettségi tárgy szóbeli vizsga történelemből, az ötödik érettségi tárgy pedig egy ún. prezentációs vizsga, mely az angol, a katolikus hittan és a fizika tantárgyak közül választható.
Az érettségi bizonyítványokon szerepel a német-magyar kettős kvalifikáció.
A magyar rendszerű német nemzetiségi gimnáziumban a kilencedik osztálytól a magyar nemzetiségi érettségi megszerzésére vonatkozó szabályok érvényesek.