Georgikon biológiaverseny 2020-02-06 09:11:13 Gimnázium

Georgikon biológiaverseny

A 2019/2020-as tanévben 12. alkalommal szervezte meg a Pannon Egyetem Georgikon Kara az országos „Georgikon Biológia Tanulmányi Versenyt”. A verseny célja: A tanulók továbbtanulásra, érettségire való felkészülésének elősegítése. A versenyben bármely hazai és határon túli középiskola tanulói évfolyamtól függetlenül részt vehettek. A feladatok a középiskolai biológia tananyag egészét érintették.
A verseny három online fordulóval kezdődött, melyek során a szervezők a Pannon Egyetem Georgikon Kar honlapján biológia feladatsorokat tettek közzé. A közel kétszáz versenyző közül a legtöbb jó megoldást visszaküldő harminc diák került be a döntőbe, melyet 2020. január 31-én rendeztek Keszthelyen.
Iskolánk öt végzős, 12.A osztályos diákja jutott a döntőbe, ahol dícséretre méltó eredményeket értek el:
6. helyezés: Bárándi Réka
14. helyezés: Hermán Áron
15. helyezés:
Simon Orsi
16. helyezés: Hrubos Gergely
18. helyezés: Szöllősi Anna

Hrubos Gergely, Szöllősi Anna, Bárándi Réka, Simon Orsi, Hermán Áron (balról jobbra)

A verseny nagyon jó felkészülési lehetőséget adott az emelt szintű biológia érettségi megírásához. Diákjaink lemérhették, hogy hol tartanak a felkészülésben. Az eredmények bizonyítják, hogy iskolánkban a biológia tehetséggondozás magas szinten zajlik.
Gratulálunk diákjaink eredeményeihez!
Felkészítő tanár: Bacher József biológia szaktanár, mesterpedagógus, Bonis Bona díjas kiváló tehetséggondozó.