Sportnap 2018-06-16 12:40:06 Általános iskola 1-4

Sportnap

Minden év végén egy egésznapos sportnap keretében mérik össze az alsótagozatosok ügyességüket. Minden osztály majdnem minden tanulója fut, kislabdát hajít és távolt ugrik .

A futásban 60 méteren az 1.-2. osztályosok, 400 méteren a 3.-4. osztályosok szerepelnek. Távolugrásban nem ritka a 3-3.5 méteres eredmény.

A sportnapot mindenki nagy izgalommal várja, hisz részvételi oklevelek, szebbnél szebb érmek kerülnek kiosztásra. Az osztályok közül a  legjobb teljesitményt felmutató osztály kapja a vándorserleget. Ez eddig minden alkalommal a mostani 4.b osztálynak sikerült. Az utolsó tanítasi napon óriási volt a 4.b  osztályosok öröme: ismét, most már negyedszer, vehették át a vándorserleget, mint a legsportosabb osztály az alsó tagozaton. Gratulálunk!

A sportnap az iskola Diáksport Egyesületének és az összes alsótagozatos tanár szervezésében került megrendezésre.

Nagy köszönet jár Rauchwarter Peter bácsinak, aki a sportnapot most már negyedik éve koordinálja, szervezi, hogy minden sikerrel megrendezésre kerülhessen.

Köszönjük a 9. osztályosok közszolgálatosként nyújtott nagy segitségét.

A sportnapon készült fényképek a galériában láthatóak.