Reformáció projekt 2017-11-03 13:12:32 Gimnázium

Reformáció projekt

Október 24-én intézményünkből egy 72 fős diákcsoport (9.D, 10.ACD, 11.AC) Budapestre utazott a reformáció 500 éves évfordulójához kötődően szervezett projekt kapcsán. Diákjaink három fővárosi múzeumban jártak, és az Evangélikus Múzeum, a református Bibliamúzeum és a Nemzeti Múzeum "Ige-Idők" című tematikus kiállítását tekintették meg.

A diákokat hat pedagógus kísérte: Abonyi Barbara, Alexander Regel, Dörnyeiné Krisztina, Neugebauer Gábor, Gunnar Fricke és Dr. Bacher-Tuli Andrea. Mindenhol múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt, Dörnyeiné Krisztina pedig egy külön tesztsorral is készült, melyet a helyszínen töltöttek ki a diákok.

A kiállításokon szerzett ismeretek és a tanórai feldolgozás szolgálnak alapul a diákok felkészüléséhez a november 18-ára tervezett filmvetítéssel egybekötött pódiumbeszélgetésre.