Német nyelvi tábor Saalbach-Hinterglemm - 2016. június

Intézményünk idén másodszor szervezett nyelvi tábort német nyelvterületen. A tavalyi alkalommal diákjaink a tiroli Kufstein környékét fedezték fel, idén nyáron pedig Salzburg tartományban a Zeller See környékén töltötték a nyári szünidő első hetét.

A nyelvi tábor résztvevői – 44 fős 6-9. osztályos vegyes diákcsoport – Abonyi Barbara, Deé Kovács Kata és Balázs Erika pedagógusokkal utaztak. Délelőttönként a Schülerhilfe Saalfelden által tartott tanórákat látogatták, a délutánok a Magas Alpokba szervezett közös kirándulásokkal teltek. Végül pénteken a tábor záróeseményeként Hohenwerfen várát és Werfenben a világ legnagyobb jégbarlangját tekintették meg.

Ez a német nyelvi tábor minden tekintetben izgalmas és eseménydús hét, valamint mindenki számára óriási élmény volt - a fényképek magukért beszélnek.