Német nyelvi tábor - Bodensee - 2017. június 19-25.

Iskolánk felső tagozatos diákjai számára harmadik alkalommal szerveztünk német nyelvi tábort.

Ezúttal a bodeni tó észak-keleti része, a német-osztrák-svájci hármashatár vidéke volt az úti cél.  Szálláshelyünk  a bajországi Oberreute településen található „Ferienhotel Familie Fuchs”-ban volt.  A 800 méter magasságban, festői környezetben fekvő hegyi falu télen a sielőknek, nyáron pedig  a túrázóknak nyújt igazi üdülőparadicsomot.

A hatnapos tábor ideje alatt a 36 fős csapat körbeutazta a tavat és megismerkedett a leglátványosabb nevezetességekkel.

A tanítás a tó délkeleti partján, az osztrák oldalon fekvő Bregenz-ben a „Schülerhilfe”-termeiben zajlott. Diákjaink délelőttönként 8.30-tól 12.30 óráig, korosztály és nyelvismeret alapján három külön csoportban tanultak. Helyi pedagógusok vezetésével négy nap alatt összesen 15 tanítási órán vettek részt, melyek során különböző témákkal foglalkoztak: népismeret, helyi ismeretek, érdekességek, Vorarlberg és Bregenz bemutatása, megismerése sok interaktív tevékenység által, külső helyszíneken is.

Mindannyiunk számára különleges élmény volt, hogy követhettük a minden év júliusában megrendezésre kerülő víziszínpadi előadások előkészületeit. Idén Bizet Carmen-ja került bemutatásra, így diákjaink ennek történetével és színpadtechnikájával is foglalkoztak a tanítási órákon.

A délelőtti tanulás után rövid pihenő, valamint bregenzi vásárlás, délutánonként pedig kirándulások és sok-sok érdekes program következett.

Rövid útinapló:
  1. Utazás Győrből a németországi Oberreute-ba, kb. 700 km
  2. Rappenlochschlucht  – túra Dornbirnben,  látogatás a Rolls Royce-múzeumban
  3. Pihenődélután a bodeni tó kavicsos szabad strandjánál, városnézés Lindauban német idegenvezetővel. Esti program: Látogatás a Böserscheidegg Sennerei-ban német vezetéssel, rövid bemutató és kóstolás az alpesi pásztorszállás sajtműhelyében.
  4. Kirándulás a bregenzi Pfänderbahn felvonóval a hegyre, ahonnan kitűnő kilátás nyílik a tóra. Oberreute strandfürdő, úszás, hűsölés a kánikulában.
  5. Utazás Meersburgba, onnan hajóval a Mainau virágszigetre, esti séta Meersburgban.
  6. Szombaton, 24-én egésznapos kirándulás Svájcba a Rajna vízeséshez (Rheinfall Schaffhausen) sziklahajózás (Felsenfahrt), majd  rövid séta Schaffhausen városában. Visszafelé a tó északi partján, Friedrichshafenben, a Zeppelin Museum megtekintése, német nyelvű 3-D filmbemutató a médiateremben a léghajók történetéről, felépítéséről
  7. Reggeli után hazautazás.

A tábor finanszirozásában a Nemzeti Erőforrások Minisztériumához benyújtott Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által, a nyelvi környezetben megvalósuló nemzetiségi táborok számára kiírt pályázat keretében elnyert  1,6 millió forint támogatás nyújtott  segítséget.