Műsor az 1956-os forradalom emlékére 2017-10-24 16:18:43 Audi Hungaria ÁMK

Műsor az 1956-os forradalom emlékére

„1956 története nemcsak forrongás és harc volt, hanem az elmúlt 100 év legnagyobb boldogsága is.”
(Gosztonyi Péter: Föltámadott a tenger)

Ez az idézet volt a mottója az 1956-os forradalmi események emlékére összeállított műsornak, melyet október 20-án tekinthettek meg iskolánk tanárai és diákjai a 9.A és C osztály színvonalas, megható előadásában.

A szereplők egy rövid „időutazás” során mutatták be a forradalomhoz kapcsolódó főbb eseményeket és érzéseket: a forradalmi láng fellobbanását, a lelkesedést, az összefogást, a szabadság iránti vágyat, a haragot, a reményt, a félelmet, a harcokat, a veszteségeket, a végső bukás fájdalmas pillanatát, az elválást az emigrációba induló családtagoktól, barátoktól, a visszatérés boldogságát és ... az emlékezés fontosságát.

Az emlékműsorról készült többi fotó itt látható.