Méhecske-projektnapok - 2016. október

„Méhek nélkül kipusztul az emberiség.“
Ezek a szavak Albert Einsteintől származnak.

Az őszi szünet előtti héten két délutánon a harmadik és negyedik osztályosok Rauchwarter Péter tanár úr és kolléganői segítségével ismerkedtek a szorgalmas méhecs-kék életével. Megismerték a méhkas felépítésést, valamint a méz készítés csínját-bínját. Továbbá megismerkedtek a méhek kommunikációs jelrendszerével is.

A projektnapokon tanultak után most már más szemmel nézzük az osztályterembe betévedő méhecskéket is.

Köszönjük ezt a tanulságos délutánt.

A projekt programja német nyelven zajlott. A gyermekek a két délután során tanultakat egy rövid beszámolóban foglalták össze - természetesen szintén német nyelven. Mindenki önállóan fogalmazott és írt - tanulóink nagyon ügyesek voltak, ezért szeretnénk egy pár fogalmazást közzé tenni: