2017-10-10 14:48:55 Gimnázium

Megemlékezés a német egység napja alkalmából

Október 3-án, a német egység napján, a felső tagozatos diákok egy ünnepély keretében emlékeztek az 1989-1990-es év eseményeire.

Kéri Regina és Lajos Nikoletta, 12.a osztályos tanulók, rövid történelmi áttekintést prezentáltak a berlini fal 1961. augusztus 13-án megkezdett építése és a fal 1989. november 9-i leomlása közötti időszakról.

Az  egykori NDK-ban 1989-ben történteket eredeti videófelvételek, valamint hírműsorok részletei segítségével mutatták be, így intézményünk tanulói és pedagógusai újra átélhették a két Németország egyesítésének történelmi időszakát.
A videoinstallációval párhuzamosan leomlott egy jelképes "berlini fal", amelyet a diákok a művészeti órákon előzőleg maguk alkottak.

Hálás köszönet a történelem és művészet szakosztályok pedagógus kollégáinak előkészítő munkájukért.