Márton napi ünnepség 2019-11-13 13:59:48 Óvoda

Márton napi ünnepség

November 11-én hagyományos módon szülőkkel, nagyszülőkkel, testvérekkel és óvónénikkel közösen ünnepeltük Szent Márton napját.
A gyerekek már hetek óta készülődtek és színes lámpásokat barkácsoltak.

Délután 4 órakor kicsik és nagyok az óvoda udvarában gyülekeztek és a gyermekek Viki néni gitárkiséretével elénekelték a Szent Mártonról szóló énekeket.

Már majdnem sötét volt, amikor a saját sütésű Mártonkát egymás közt elosztották és kezdődhetett az ünnep fénypontja, a lámpás körmenet.

Vidáman énekelve Es war ein stimmungsvolles Bild, als die fröhlich singende Kinderschar mit ihren vielen bunten Laternen die Runde um das Grundschulgebäude machte.

A lámpás felvonulás után mindenki a tűz mellett melegedett, újra felcsendültek a Szent Mártonról szóló dalok, ez alkalommal harmonikakísérettel és a Német Önkormányzat "Rozmaring" kórusa segítségével.