Március 15-i ünnepség 2019-03-18 08:08:06 Audi Hungaria ÁMK

Március 15-i ünnepség

Nemzeti ünnepünk alkalmából a 4.a és 4.b osztályos tanulók színvonalas zenés-táncos műsorral készültek, amellyel méltón emlékeztek az 1848-as szabadságharcra.

Szokás szerint idén is a 4. évfolyam összes tanulója – mind német, mind magyar gyermekek – szerepelt az ünnepi műsorban.

Rövid jelenetekkel szemléltették a 1848-49-es magyar függetlenségi harc eseményeit és azok történelmi hátterét:

A katonák verbúválása,

búcsúztatásuk,

valamint a márciusi ifjak 12 pontjának felolvasása tükrözte a kor hangulatát.

Diákjaink nem csak népdalt, táncot adtak elő,

hanem természetesen közösen szavalták el a „Nemzeti dalt“.

Az ünnepélyes műsort kétszer adták elő, előbb az alsó tagozatos tanulók, majd a felsős diákok ültek a nézőtéren. A negyedikes szereplők mindkét alkalommal lelkes tapsot kaptak.

Hálás köszönet mindenkinek, aki hozzájárult az ünnepség sikeres lebonyolításához. Külön köszönet Kaiser Melinda és Juhász Judit tanítóknak felkészítő munkájukért.

Az ünnepségen készült összes fotó az alsó tagozat galériájában látható.