Köszöntő

Tisztelt Szülők, kedves Kollégák és Diákok!

Az Audi Hungaria Általános Művelődési Központ új igazgatójaként tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önöket.

Mint ahogy arról már bizonyára értesültek, a 2017-2018-as tanév kezdetével az én irányításom alá kerül ez az egyedülálló oktatási intézmény, amely már az első győri látogatásom alkalmával mély benyomást tett rám. Nem csak a páratlan épület, a kiváló felszereltség, de a vezetési struktúra, a kétnyelvű oktatási koncepció és az egész itteni atmoszféra lenyűgözött. Így különösen nagy örömmel tölt el, hogy igazgatóként részese lehetek ennek az iskolai közösségnek.
Egy sikeres intézmény irányítása komoly kihívást jelent, melynek örömmel állok elébe. Természetesen tisztában vagyok a személyes felelősségemmel, amellyel nem csak a diákoknak, pedagógusoknak, de iskolánk partnereinek és a fenntartónak is tartozom. Legfőbb célom az intézmény magas színvonalának megtartása mellett új fejlesztések aktív kialakítása. Bízom benne, hogy szakmai pályafutásom eddigi szakaszában az oktatás területén, valamint a gazdasági szférában szerzett sokrétű tapasztalataim a segítségemre lesznek az itteni munkám során.
Már régóta vágytam egy külföldi kiküldetésre, amely új impulzusokat és inspirációt jelent az ember életében. Egy idegen ország a maga kulturájával és lakóinak szokásaival kiválóan alkalmas arra, hogy más szemszögből láttassa az addig ismert, megszokottnak hitt viszonyokat. Ez a vágyam mostanra teljesült: az elkövetkezendő pár évben Győr lesz a második otthonom. Nyitott szívvel és bizakodóan várom az új ismeretségeket, találkozásokat, úgy az iskolában, mint a magánéletben. Izgatottan várom, hogy megismerjem Magyarországot és a magyar embereket.
Zárószóként pedig szeretnék szívből jövő köszönetet mondani a kedves fogadtatásért. Remélem, hogy folytatva elődöm értékálló munkáját, valódi együttműködés keretében, igazi csapatként tudunk együtt dolgozni intézményünk céljainak megvalósításán.

Günther Schuster
Az Audi Hungaria ÁMK Főigazgatója