Könyvjelzőcsere

Saját készítésű könyvjelzőket ajándékoztak egymásnak 4.A osztályos diákjaink a bécsi OVS (Offene Volksschule) Korbgasse hasonló életkorú tanulóival.

A gyerekek színes, egyedi könyvjelzőket barkácsoltak, mindenkinek a fantáziájára és az ügyes kis kezeire volt bízva a végeredmény. Jó hangulatban, nagy lelkesedéssel dolgoztak a gyerkőcök a szebbnél-szebb alkotásokon.

Az elkészült remekműveket aztán - kissé fájó szívvel - útjukra bocsátották.

A következő hetekben a tanulók izgatottan várták a hírt, hogy megérkeztek-e már az általuk elküldött könyvjelzők és természetesen arra is roppant kíváncsiak voltak, hogy ők mikor kapják meg a nekik készített kreációkat.

A bécsi diákok munkáiból végül mindenki kiválaszthatta a neki leginkább tetszőt, amely - reményeink szerint - sok-sok olvasott könyv lapjai közé bekerül majd.