Kihelyezett német hon- és népismereti óra 2019-05-03 11:17:37 Gimnázium

Kihelyezett német hon- és népismereti óra

Immáron harmadik éve, hogy a mindenkori 11.c osztály ellátogat a Győri Német Nemzetiségi Önkormányzathoz és iskolán kívüli tanítási órán vesz részt.

Ferenczy Tamás, az önkormányzat elnöke fogadta a diákokat és kísérő pedagógusukat, Abonyi Barbarát, körbevezette őket és egy kerekasztal beszélgetés keretében ismertette az önkormányzati feladatokat, valamint beszámolt a helyi német nemzetiségi programokról.

A látogatás során a diákok betekintést nyerhettek a nemzetiségi önkormányzat feladat- és szerepkörébe, valamint közelebbről megismerhették a kisebbségi önkormányzat tevékenységét, ezáltal hasznos információkat gyűjthettek a német nemzetiségi érettségi vizsgára való felkészüléshez is.

Diákjainknak ez alkalommal is szivélyes fogadtatásban volt részük, ezért köszönetet mondunk elnök úrnak és munkatársainak.