Hon- és népismereti projektnap Pilisszentivánon 2018

Amint már az előző két tanév tizedikesei, a 2018/2019-es 10.c osztályos tanulók is részt vehettek egy őszi projektnapon Pilisszentivánon. Az iskolán kívüli tanítási napon testközelből tapasztalhatták meg a német nemzetiségi tananyagot.
A helytörténeti múzeumban diákjaink német nyelvű vezetés mellett mindent közelről megcsodálhattak, megfoghattak és kipróbálhattak.
A tanösvényen pedig egy időutazást tehettek a múltba, különböző állomasokon csoportosan oldották meg a magyarországi németek hagyományaihoz és értékeihez kapcsolódó feladatokat.
Végül a nemzetiségi önkormányzat meghívására a tanulók részt vehettek egy kerekasztalbeszélgetésen, ahol a napközben látottakat és hallottakat vitatták meg. A beszélgetés mottója „Múlt nélkül nincs jövő“ volt, ennek megfelelően a hagyományőrzés jelentősége képezte a központi témát, különös tekintettel a mai rohanó világunkra.

Hálás köszönet a szívélyes fogadtatásért, vendéglátásért és szakmai támogatásért!