Adventi összejövetel és ajándékozás 2018-12-20 10:36:52 Óvoda

Adventi összejövetel és ajándékozás

A 3. adventi gyertyagyújtást követő hétfői napnak (2018.12.17) érzelmi téren különösen gazdagító programjai voltak az óvodában. 11 órára megérkezett hozzánk a három tagú Camerata Artissima zenekar, amely interaktív mesés adventi koncertet adott a tornaszobában az óvoda gyermekeinek.
A hangversenyen nem csak hallgattuk a dallamokat, hanem közös énekléssel, mondókázással hangolódtunk a karácsonyra.
A szerencsés kiválasztottak még a nagybőgőt is megszólaltathatták.
A zene ajándéka még ott melengette a lelkeket, amikor megérkezett a Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium kisbusza, hogy nehéz sorsú gyermekeknek elszállítsa az óvodánkban hetek óta gyűjtött játékokat, ruhákat és egyéb ajándékokat.
A meglepetéseket óvodásaink ajánlották fel saját kedves tárgyaik közül
és lelkesen ki is hordták azokat az autóba.
Nagyszerű gazdagodást jelent a gyermeki léleknek, ha megengedjük számára, hogy megtapasztalja, „mi jó dolga van Attilának”, s ha lehetőséget kínálunk, hogy áldozatot hozzon, lemondjon valami számára kedves dologról, hogy egy bánatos arcra mosolyt csaljon.