A szépség és a szörnyeteg 2017-12-14 17:25:25 Általános iskola 1-4

A szépség és a szörnyeteg

Embernek túl borzalmas, szörnyetegnek túl barátságos, állatnak túl emberi …
 
„A szépség és a szörnyeteg“, a sokak által ismert régi mese, a szép fiatal lány és az elátkozott herceg történetét eleveníti meg. A lány igaz szerelme képes megváltani a kócos csúfságot és a darab végére boldog pár lesz belőlük.
 
 
A Magyarországi Német Színház Szekszárdról érkezett iskolánkba és a népszerű történet színpadi feldolgozását mutatta be. Ötletes, mozgatható díszletekkel színpadot varázsoltak a kis tornacsarnokba, a nézőtéren pedig az alsó tagozat tanulói izgatottan várták a színházi produkciót.
 
 
Nyolc osztály kisdiákja élvezettel követte a vidám, részben énekes-zenés előadást. A színészek néhány jelenetben felváltva hol németül, hol magyarul beszéltek, és a közönséget kérték fel, hogy segítsen fordítani. Alsós tanulóink lelkesen vettek részt a történésben, eleinte a szörnyeteg felbukkanását is hangos kiáltásokkal jelezték.
 

A gyerekek élvezték az előadást, sokat nevettek, és a végén vastapssal búcsúztatták a társulatot.

 További fotók a galériában.