Évzáró 2018-06-25 09:03:21 Általános iskola 1-4

Évzáró

Diák, tanár legnagyobb öröme az év végén az utolsó tanítási nap. Ezen a napon, mint minden évben, az alsótagozatosok összegyűltek a sportcsarnokban, hogy elbúcsúztassák az évet.

Az óvodások nemzetiségi német táncukkal örvendeztettek meg minket.

Nagyon szép szakköri bemutatókat is láthattunk
a balettosok,

a kórusunk,

a furulyásaink
előadásában.

Elbúcsúztattuk a negyedik osztályosokat és azon tanulóinkat, akik más iskolában folytatják tanulmányaikat. Megkapták a „Te mindig hozzánk tartozol“-oklevelet is.

Az idei evzárón ismét búcsút kellett venni egyik németországi tanárunktól, akit a gyerekek és a kollégák is csak nehéz szívvel engednek útjára. „Viszontlátásra Martin Scholz, ne felejts el minket“ kérte a sok diák és tanárkolléga.

A Szülői Szervezet német vezetőjétől, Anja Möckeltől is el kell válnunk, nagyon szépen köszönjük szorgalmas munkáját, a felolvasó órákat és a tánccsoportnak varrt csodaszép szoknyácskákat.

Az évzárót egy közösen elénekelt dallal zártuk: „Szeretjük a vakációt“ - mi más is lehetne a dal címe.

Találkozunk szeptember 3.-án az új tanévben!