Európa napja 2019 2019-05-20 10:06:23 Gimnázium

Európa napja 2019

Az idei "Európa napja" ünnepséget a 9.a osztály tanulói szervezték a történelem tanárnőjük, Dr. Bacher-Tuli Andrea vezetésével.

Kísérő rendezvénye volt ennek egy kiállítás, amelyet az osztály az EU történetét megjelenítő idővonalból és a jelenlegi 28 tagállam rövid bemutatásából állított össze.

Interaktívvá azáltal vált ez a kiállítás, hogy a diákok a saját EU-val kapcsolatos gondolataikat, tapasztalataikat felírták egy plakátra.

Tanulók egy csoportja Győrben végzett egy kis felmérést az Európai Unióról. Interjúikat egy kisfilmben dolgozták fel, amelyet egy QR-kódot rejtettek el, így a többi diák is megnézhette, elolvashatta mindezt egy okostelefon segítségével.

A május 9-i ünnepségen Nikolaus Eberl igazgató út köszöntője után diákok egy lelkes csoportja Szilágyi Eszter (9.a) vezetésével egy rajzfilmet mutatott be az EU-ról. Zárásként egy rövid paródiát vittek színpadra.