Adventi gyertyagyújtás 2019-12-03 19:25:13 Audi Hungaria ÁMK

Adventi gyertyagyújtás

December 2-án reggel a felső tagozat diákjai és pedagógusai advent első  gyertyájának meggyújtására gyűltek össze az aulában.
A 11.c osztály tanulói német és magyar nyelvű énekeket és verseket adtak elő, hiszen iskolánk a nyelvek és a kultúrák találkozásának  iskolája.
A "Leise rieselt der Schnee" című dallal nyitottak és közben valóban csendesen szállingózott a hó.
Felelevenítették advent jelentését, az adventi koszorú eredetét. Juhász Gyula "Karácsony felé" című verse következett, majd egy rövid, nyelvtörőszerű karácsonyi vers, megfűszerezve jókívánságokkal. A rövid program a TNT együttes modern dalával zárult.
Búcsúzóul mindenkinek jutott még egy kis jókivánság:
Weihnachtszeit
Zeit, innezuhalten und das vergangene Jahr mit all seinen Höhen und Tiefen Revue passieren zu lassen.
Weihnachtszeit
Zeit, um all das Alte loszulassen und dem neuen Jahr mit Hoffnung und Freude entgegenzutreten.
Weihnachtszeit
Zeit, für die besten Wünsche für Euch:
Gesundheit, Besinnlichkeit, Ruhe und Herzlichkeit!